Lucente

 

Nazwa firmy pochodzi od połączenia włoskich słów światło i jasne. Początkowo był to zakład zajmujący się tworzeniem półproduktów z metalu, tłoczeniem, malowaniem, wyginaniem.. W ramach rozwoju firmy zaczęto produkować lampy wykorzystujące owe półprodukty. Projekty najpierw były opracowywane przez pracowników firmy a po 2004 roku zaczęto zapraszać do współpracy zarówno uznanych projektantów jak i nowych, młodych wnoszących świeże spojrzenie. Aktualnie Lucente do produkcji lamp wykorzystuje różnorodne materiały: od metalu, poprzez tworzywa sztuczne na tkaninach skończywszy.

 

Na spotkaniu z Panią Robertą Rostirolla – szefową grupy Rostirolla – właścicielem marki Lucente , które odbyło się w naszym showroomie 01/10 mieliśmy okazję zapoznać się z filozofią marki, jej historią oraz z najbardziej charakterystycznymi projektami z linii Design. Były to m.in.:

Cyclos – jeden z najstarszych modeli spośród lamp dekoracyjnych Lucente zaprojektowany przez grupę Norway Says w 2005 roku, rodzina lamp bardzo prostych, a przy tym pięknie świecących przez opalizujący dyfuzor.

Libera – projekt Briana Rasmussena z 2012 roku - lampa w formie szyszki. Składa się z metalowych tafli – opalizujące światło ślizga się po nich odwzorowując kształt fali.

Vita – również projekt Rasmussena, z 2011 roku – to składająca się z 17 elementów metalowa lampa. Inspiracją do jej powstania był łańcuch DNA, boska geometria, początek życia – stąd również pochodzi nazwa.

Verso – aluminiowy kinkiet z 2012 roku, stworzony przez Mario Mazzera. Światło wydobywa się jakby ze środka ściany tworząc niepowtarzalny nastrój.

Up – kolejny projekt tego samego designera – lampa z polietylenu o nowoczesnej formie świecąca cała swoją powierzchnią. W wersji do użytku wewnątrz jest wyposażona w wełniany pokrowiec w formie klosza.

Arum - to lampa stojąca w kształcie kwiatu kalii z materiału naciągniętego na metalowy szkielet, zaprojektowana przez Sandro Santatanio – odważny akcent w nowoczesnej stylistyce.

Oraz

Hande Made – również stworzona przez Sandro Santatanio lampa z włókna szklanego w wersji naturalnej – daje niesamowicie rozproszone, kameralne światło. W wersji białej lub czarno – złotej, lakierowanej lub matowej idealnie nawiązuje do klasycznych form ceramicznych i świetnie prezentuje się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Search engine powered by ElasticSuite