Żyrandole

Żyrandole to wyjątkowe lampy z bogatą, kilkusetletnią historią i tradycjami. Znane już od czasów średniowiecza, gdzie wykonywano je głównie z drewna i nadawano im kształt krzyża, na przestrzeni wieków przeistoczyły się w oświetlenie będące synonimem luksusu i bogactwa. To właśnie żyrandole zdobiły kościoły, królewskie komnaty i sale balowe, czy mieszkania arystokratów. Dzisiaj, po tylu latach nadal nie odeszły w zapomnienie! Doczekały się kolejnych odsłon, którymi perfekcyjnie trafiają w gusta współczesnych klientów. W związku z tym, że żyrandole to oświetlenie wiecznie żywe i pozostające w modzie, nie mogło zabraknąć ich w ofercie naszego sklepu internetowego. I to w bardzo zróżnicowanych, niepowtarzalnych wariantach!

Żyrandole nowoczesne, tradycyjne, vintage, kryształowe
Współczesne żyrandole zachwycają dzisiaj również osoby, które na co dzień stronią od przepychu i bogactwa, preferując bardziej wyważone, minimalistyczne aranżacje. W Luminosferze poza luksusowymi żyrandolami kryształowymi oraz lampami wiszącymi w stylu vintage proponujemy także żyrandole nowoczesne. Oświetlenie, które mimo oszczędniejszej formy i stonowanych detali nie utraciło charakterystycznego dla tego rodzaju lamp piękna i szlachetności. Nowoczesne żyrandole tworzą najczęściej ramy wykonane z mosiądzu lub żelaza oraz szklane klosze w kształcie kul, lub wąskich tub. Doskonale wpisują się one dlatego w charakter wszystkich współczesnych aranżacji, w tym wystroju modern classic. Nie zrezygnowaliśmy oczywiście z najbardziej znanych i rozpoznawalnych form żyrandoli, czyli żyrandoli kryształowych i utrzymanych w stylistyce vintage. Bezkonkurencyjnych w aranżowaniu przestrzeni glamour, art deco, klasycznych. Ich fikuśne, nierzadko rozłożyste formy oraz bogate i finezyjne zdobienia nie pozwalają przejść obok nich obojętnie. Żyrandole vintage i kryształowe po zawieszeniu na suficie staną się główną, najważniejszą ozdobą naszego wnętrza. Elementem, który przesądzi o jego charakterze i panującej w środku atmosferze.

Żyrandole w kreacji przestrzeni
Mówiąc o żyrandolach, w większości automatycznie utożsamiamy i lokalizujemy je w przestrzeni dziennej. Nie da się ukryć, że to właśnie tam prezentują się one najlepiej. Obecnie jednak nic nie powinno blokować nas przed tym, aby poza żyrandolem do salonu zdecydować się również na żyrandol do kuchni, sypialni, a nawet… żyrandol dziecięcy! Za pomocą tego oświetlenia osiągniemy spektakularne efekty aranżacyjne, którymi będziemy mogli zachwycać się każdego dnia. Nie należy przy tym zapominać, że żyrandole zasługują na uwagę nie tylko ze względu na szykowny, emanujący luksusem wygląd, ale i swoją funkcjonalność. Są to najczęściej rozłożyste lampy wiszące z kilkoma źródłami światła, dzięki czemu bardzo dobrze oświetlają każdą przestrzeń. Robią to ponadto z pełną gracją i w sposób wysublimowany. W wielu przypadkach tworzą również na suficie niezwykłe, widowiskowe poświaty. Żyrandole mimo upływu czasu wciąż pozwalają nam dlatego praktycznie bez żadnego wysiłku nadawać wnętrzom majestatu i nietuzinkowości.
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 49-85 z 85

Ustaw kierunek malejący
 1. Ideal Lux Żyrandol Impero SP
  Już od 2 957,00 zł
 2. Ideal Lux Żyrandol Giudecca SP
  Już od 2 473,00 zł
 3. Ideal Lux Żyrandol Gioconda SP
  Już od 3 898,00 zł
 4. Ideal Lux Żyrandol Florian SP
  Już od 2 742,00 zł
 5. Ideal Lux Żyrandol Firenze SP
  Już od 2 150,00 zł
 6. Ideal Lux Żyrandol Dora SP
  Już od 2 150,00 zł
 7. Ideal Lux Żyrandol Doge SP
  Już od 2 634,00 zł
 8. Ideal Lux Żyrandol Danieli SP
  Już od 3 226,00 zł
 9. Ideal Lux Żyrandol Corte SP
  Już od 941,00 zł
 10. Ideal Lux Żyrandol Colossal SP
  Już od 3 414,00 zł
 11. Ideal Lux Żyrandol Chalet SP
  Już od 3 011,00 zł
 12. Ideal Lux Żyrandol Casanova SP
  Już od 4 032,00 zł
 13. Ideal Lux Żyrandol Bon Bon SP
  Już od 3 387,00 zł
 14. Ideal Lux Żyrandol Blanche SP
  Już od 2 419,00 zł
 15. Ideal Lux Żyrandol Amadeus SP
  Już od 2 581,00 zł
 16. Azzardo Żyrandol Impress
  Już od 635,00 zł
Strona
na stronę
Search engine powered by ElasticSuite