Oświetlenie z historią i tradycjami sięgającymi XVI wieku, które ma swój początek w wodach Laguny Weneckiej. Vistosi to symbol najdoskonalszego włoskiego designu, jakości i klasy. Przeobrażenie firmy rzemieślniczej w prawdziwy rzemieślniczy przemysł nastąpiło w latach 90. XX wieku, przenosząc działalność na kolejny poziom. Swój prestiż marka zawdzięcza weneckiemu szkłu, za którym stoją szklarscy mistrzowie i artyści, najwybitniejsi przedstawiciele lokalnego rzemiosła oraz uznani projektanci.
Vistosi oferuje bogatą gamę produktów oświetleniowych, od tradycyjnych, kryształowych żyrandoli po nowoczesne lampy wiszące i kinkiety ścienne. Imponująca różnorodność rozwiązań świetlnych pozwala wypełnić przyjemnym blaskiem każdą przestrzeń, zarówno o przeznaczeniu mieszkalnym, jak i komercyjnym. Projekty Vistosi, takie jak Giogali, Futura, Jube, Lacrima, pojawiają się w prestiżowych budynkach na całym świecie – Japonii, Kanadzie, Arabii Saudyjskiej, Francji, czy Hiszpanii. Firma od pokoleń wykorzystuje tradycyjne włoskie rzemiosło i innowacyjne techniki projektowania, aby tworzyć wysokiej jakości produkty, które są zarówno nieskazitelnie piękne, jak i wysoce funkcjonalne.

Sztuka szkła
W swoich wyjątkowych projektach Vistosi sięga po bezołowiowe szkło kryształowe o pięknym połysku, które pod względem trwałości i odporności na upływ czasu wykazuje takie same właściwości jak stal nierdzewna. Szklane wariacje świetlne włoskiego producenta są idealne w tworzeniu eleganckiej i wyrafinowanej atmosfery w każdym wnętrzu. Pośród zróżnicowanej oferty produktów łatwo dostrzec zarówno rozwiązania do klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Minimalistyczne, proste formy nieustannie przeplatają się tu z wyszukanymi oprawami o dekoracyjnych strukturach i finezyjnych kształtach.
Doskonałe zrozumienie potrzeb i gustów różnych klientów powoduje, że Vistosi to niezmienny wybór wszystkich entuzjastów luksusowego oświetlenia „Made in Italy”. W 2018 roku firma znalazła się na liście 100 włoskich doskonałości wyróżnionych właśnie tym tytułem. Niech dowodem na wybitność włoskiego designu będą również liczne nagrody, jakie Vistosi ma już na swoim koncie. Archiproduct Design Award, Compasso d'Oro, grandesignEtico, Good Design Award, czy Red Dot Design Award – to tylko jedne z wielu prestiżowych odznaczeń.

Zobowiązania środowiskowe i społeczne
Wielopokoleniowa historia marki i jej niezwykle długa obecność na rynku nie pozostają bez wpływu na sposób, w jaki traktuje ona swoją działalność. Wysoka i rosnąca na przestrzeni lat świadomość środowiskowa i społeczna przyczyniły się do powstania zobowiązań, których Vistosi sumiennie przestrzega. Firma dba o to, aby jej produkcja odbywała się z poszanowaniem zasad środowiska naturalnego, co jest realizowane przez m.in. stosowanie nadających się do recyklingu materiałów, minimalizowanie ilości wytwarzanych odpadów i wykorzystywanie energooszczędnej technologii LED. Sukces Vistosi na rynku międzynarodowym to również zasługa uczciwych, partnerskich i równych relacji z kontrahentami, pracownikami i klientami, którzy wiążą się z marką na długie lata.

Strona internetowa producenta: www.vistosi.it
W przypadku zainteresowania produktami marki, prosimy o kontakt: [email protected]
Search engine powered by ElasticSuite