Wyjątkowy przejaw twórczości „Made in Italy”. Lekki, przyjemny dla oka design. Doskonała zabawa formą. Brak utartych schematów. Produkty włoskiej marki Luceplan, której historia rozpoczyna się w latach 70. XX wieku, już kolejną dekadę zaspokajają wszystkie gusta i style. Produkty Luceplan są zaprojektowane tak, aby były zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne, łącząc nowoczesny design z doskonałym kunsztem. Marka tworzy rozwiązania oświetleniowe, które dostosowują się do potrzeb klientów prywatnych i profesjonalnych, pochodzących z różnych zakątków świata. Charakterystyczny, własny styl firmy wyróżnia się eleganckimi liniami, minimalistycznymi kształtami i starannie dopasowanymi do charakteru każdej lampy detalami. W ofercie Luceplan nie brakuje jednak propozycji, które urzekają swoimi wyszukanymi wielowymiarowymi formami, pełnymi wdzięku i klasy. Idealnym przykładem jest kultowa linia Hope, stanowiąca nowoczesne oblicze eleganckich, kryształowych żyrandoli. Wykonana z przeźroczystego poliwęglanu mieni się tysiącem kolorów o każdej porze dnia.

Oświetlenie skrojone na miarę potrzeb
Luceplan tworzy, by oświetlić każdą przestrzeń – nowoczesny apartament, klimatyczne mieszkanie w kamienicy, ekskluzywną restaurację, industrialne biuro, miejską bibliotekę. Marka dostarcza kompleksowych rozwiązań świetlnych, od opraw sufitowych i lamp wiszących, przez dekoracyjne ścienne kinkiety, po lampy stołowe i podłogowe. W swoich projektach kładzie silny nacisk na innowacyjność i wysokie parametry techniczne, przy zachowaniu najlepszych standardów estetycznych, dostosowanych do wymogów współczesnej architektury. Luceplan zajmuje się tworzeniem rozwiązań oświetleniowych, które przetrwają próbę czasu, zarówno pod względem jakości, jak i stylu. To idealny wybór dla każdego, kto szuka stylowego i nowoczesnego oświetlenia, gotowego nie tylko rozświetlać przestrzeń, ale i determinować jej styl oraz kreować jej klimat w ciągu dnia.

Zracjonalizowana produkcja
Marka jest znana na arenie międzynarodowej również z tego, że chętnie angażuje się w badania eksperymentalne światła i wprowadza do swoich projektów rozwiązania z innych dziedzin badawczych. Aktywność na tym polu szybko zwróciła uwagę włoskiego producenta na kwestie środowiskowe. Luceplan od lat racjonalizuje dlatego swoją produkcję, kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju. We współpracy z wieloma architektami na całym świecie pracuje także nad wdrażaniem najlepszych rozwiązań technologicznych, uwzględniających jednocześnie aspekty środowiskowe, ekonomiczne i społeczne. Efektem tych działań są m.in. energooszczędne moduły, lampy LED sterowane zdalnie, czy lampy dźwiękochłonne.

Strona internetowa producenta: www.luceplan.com
W przypadku zainteresowania produktem marki LUCEPLAN prosimy o kontakt: [email protected]