Mimo że za datę utworzenia czeskiej marki Lasvit wskazuje się rok 2007, jej historia sięga tak naprawdę znacznie dalej, będąc silnie związana ze szklarskimi tradycjami Czech Północnych. Założyciel firmy – Leon Jakimič – wywodzi się z rodziny, w której są one obecne już od sześciu pokoleń. Lasvit stało się dlatego swoistym hołdem dla rzemiosła szklarskiego, a sama marka określana jest dzisiaj mianem „ambasadora starej czeskiej tradycji”, czy też tej, która „prowadzi czeski przemysł szklarski na nowe wyżyny”. Lasvit to świadectwo zaangażowania Republiki Czeskiej w rzemiosło i kreatywność. Firma z pasją tworzy piękne przedmioty, które są nie tylko estetyczne, ale także wysoce funkcjonalne.

Wychodzące spod ręki jej projektantów instalacje oświetleniowe nie bez powodu zwykło określać się jako niesamowite. To lampy, które poprzez szkło opowiadają historię, wzbudzają emocje i kreują przestrzeń. Lasvit stanowi prawdziwy przejaw kunsztu szklarskiego, doskonale łączącego się z innowacyjnością. Producent darzy najwyższym szacunkiem tradycyjne rzemiosło, jednak nie pozostaje przy tym obojętny na nowoczesne trendy i wzornictwo. Wszystko to sprawia, że oświetlenie Lasvit błyszczy o każdej porze dnia.

Spektakularne szklane instalacje świetlne
Lasvit wykonuje z ręcznie dmuchanego szkła prawdziwe dzieła sztuki. Oświetlenie, które szokuje i zachwyca swoimi artystycznymi formami, bogatymi, nierzadko skomplikowanymi wzorami i teksturami, głębokimi kolorami oraz starannymi wykończeniami, tworząc niepowtarzalny i piękny wygląd. Marka ma długą historię współpracy z najbardziej znanymi projektantami na świecie, takimi jak Nendo, Zaha Hadid czy Arik Levy. Zaowocowała ona portfolio oszałamiających opraw oświetleniowych, od rzeźbionych żyrandoli przez wyrafinowane kinkiety ścienne, po designerskie i stylowe lampy stołowe.

Oświetlenie Lasvit w każdym przypadku pozostaje skrojone na miarę potrzeb klienta i miejsca, w którym ma się znaleźć. Instalacje czeskich artystów-rzemieślników stały się niezwykle pożądane we wszystkich eleganckich i nowoczesnych budynkach komercyjnych, jak również prywatnych, luksusowych apartamentach, czy jachtach. Marka ma jednak w swojej ofercie także wiele mniejszych, designerskich opraw do odpowiednio mniejszych przestrzeni mieszkalnych, takich jak kolekcja Spacey, Hidden Light, czy Cipher.

Strona internetowa producenta: www.lasvit.com
W przypadku zainteresowania produktami marki, prosimy o kontakt: [email protected]
Brak wyników wyszukiwania.
Search engine powered by ElasticSuite