Flos skupia wokoło siebie wszystkich miłośników oświetlenia, którzy postrzegają je jako jedną z form twórczości. Włoska marka z wyjątkowo bogatą historią i tradycjami, bo sięgającymi już lat 60. XX wieku, od dziesięcioleci wykorzystuje swoje doświadczenie, umiejętności i talent do projektowania niepowtarzalnego oświetlenia wewnętrznego. Lampy Flos nie bez powodu uznawane są za symbol najlepszego designu, który zapoczątkowali Dino Gavina, Cesare Cassina oraz Sergio Gandini. To oświetlenie awangardowe i ekskluzywne, doceniane przez klientów na całym świecie. Włoska marka regularnie poszerza swój asortyment, podążając nie tylko zgodnie z duchem czasu, ale i kierując się własnym poczuciem estetyki oraz potrzebą innowacyjności. Tak też powstała Chiara – składana na płasko lampa podłogowa, Luminator – futurystyczna lampa podłogowa o konstrukcji statywu, czy Almendra – modułowy system oświetleniowy przypominający drzewo migdałowe.

Oświetlenie, które wyprzedza modę i trendy
Flos kreuje nastrój i klimat, a także determinuje charakter różnych przestrzeni. Włoska oferta pozwala na rozświetlenie salonu, jadalni, sypialni, biura oraz obiektów komercyjnych, takich jak restauracje, hotele, galerie. Wśród propozycji dostępnych w naszym sklepie nie zabrakło również lamp przeznaczonych do użytku zewnętrznego, które umożliwią efektowne zaaranżowanie przestrzeni wokoło domu. Flos to prawdziwe bogactwo i różnorodność produktów, których design nie pozwala przejść obok nich obojętnie. Włoski lider odrzuca wszystko to, co zwykłe, sztampowe. W swoich projektach dąży do niepowtarzalności, która wyróżnia go na rynku oświetleniowym. Oferuje zarówno produkty wizjonerskie, futurystyczne, tworzone z myślą o nowoczesnych aranżacjach, jak i lampy inspirowane duchem minionych czasów. Wyjątkowość, nietuzinkowość form oraz najwyższa jakość wykorzystywanych materiałów spotykają się z uznaniem nie tylko wśród klientów indywidualnych oraz biznesowych, ale i niezależnych ekspertów. Podwójne zwycięstwo w konkursie ADI Compasso d’Oro Awards oraz Edida Awards to tylko jedne z sukcesów marki, która regularnie prezentuje swoje produkty na przeróżnych świętach designu na całym świecie.

Działania Flos dla planety
Włoska marka darzy miłością nie tylko oświetlenie, ale i naszą planetę. Pozostaje silnie zaangażowana w działania na rzecz środowiska naturalnego, kierując się przy tym podstawowymi zasadami zrównoważonego rozwoju. W 2021 roku zakład Flos w Bovezzo wspierany energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych uzyskał Certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego EMS ISO 14001:2015. Cele środowiskowe wyznaczone przez producenta na najbliższe lata działalności koncentrują się na przejściu na gospodarkę o obiegu zamkniętym, tworzeniu całkowicie ekologicznych opakowań, wykorzystywaniu materiałów nadających się do recyklingu, zmniejszaniu śladu węglowego oraz zagwarantowaniu maksymalnej trwałości swoich produktów.