AxoLight to jedna z wiodących włoskich marek, specjalizujących się w najwyższej klasy i jakości rozwiązaniach oświetleniowych do przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. Założona w latach 90. XX wieku w pobliżu Wenecji, szybko stała się znana ze swoich innowacyjnych projektów i zaawansowanych materiałów, łącząc włoskie rzemiosło z nowoczesną technologią.

AxoLight nieprzypadkowo zwykło uznawać się dzisiaj za synonim kreatywności. Projekty wychodzące spod rąk włoskich artystów i rzemieślników urzekają swoją wielowymiarowością i wielofunkcyjnością, co czyni je idealnym wyborem dla klientów indywidualnych, jak i projektantów, architektów oraz wszelkich planistów oświetlenia. Karim Rashid, Ryosuke Fukusada, Sandro Santantonio, Dima Loginoff – to tylko jedne z wielu nazwisk, które można powiązać z włoskim liderem. Marka regularnie współpracuje dlatego z prestiżowymi hotelami, galeriami handlowymi, kinami, teatrami, restauracjami, oferując im rozwiązania świetlne wyróżniające się doskonałą wydajnością i stylem.

Włoskie rzemiosło świetlne
AxoLight specjalizuje się w produkcji zarówno indywidualnych, jak i kompleksowych systemów oświetleniowych, na które składa się szeroka gama lamp sufitowych, ściennych i podłogowych. Jej ofertę tworzą trzy podstawowe linie. Pierwsza z nich to oświetlenie do mieszkań prywatnych, nowoczesnych apartamentów i klimatycznych loftów. Druga kierowana jest do eleganckich przestrzeni komercyjnych, z kolei trzecia koncentruje się na klientach, którzy poszukują energooszczędnych, wydajnych i innowacyjnych rozwiązań świetlnych, produkowanych z zastosowaniem najlepszych praktyk środowiskowych. Na szczególną uwagę zasługują tu serie, takie jak Mountain View, Melting Pot, Fairy, Aura, Muse, czy U-Light.

Wyjątkowość rozwiązań
W katalogu AxoLight pojawi się wiele przeróżnych materiałów i form. Twórczości producenta nie sposób zdefiniować dlatego w jeden, określony sposób. W oczy rzucają się lampy metalowe, ażurowe oraz jedyne w swoim rodzaju oprawy z dmuchanego szkła. Ostatnie z nich nie bez powodu uznawane są za prawdziwe dzieła sztuki. W kolekcjach włoskiej marki zdecydowanie nie ma miejsca na banalność, sztampowość. Nawet z pozoru najprostsze, najbardziej minimalistyczne oświetlenie ma w sobie coś wyjątkowego. Zaangażowanie AxoLight w jakość, wzornictwo i zrównoważony rozwój sprawia dlatego, że jest to popularny wybór zarówno do przestrzeni komercyjnych, jak i mieszkaniowych. Niezależnie od wnętrza lub projektu AxoLight zapewnia inspirujące i niezawodne rozwiązania oświetleniowe, dzięki którym każda aranżacja zyskuje na niebanalności.
Search engine powered by ElasticSuite