Artemide to włoska firma oświetleniowa, która słynie z produkcji wysokiej jakości lamp o intrygującym designie. Założona w 1960 roku przez Ernesto Gismondiego i Sergio Mazza, stała się głównym międzynarodowym graczem w branży oświetleniowej, a jej produkty są dzisiaj dystrybuowane w wielu krajach w Europie i na świecie. Nazwa marki nie jest tu przypadkowa – Artemidę w mitologii greckiej uznawano za boginię księżyca. Stąd też w kolekcjach producenta możemy dostrzec wyraźną fascynację wszechświatem i zamiłowanie do prawdziwych świetlistych innowacji. A wszystko to ujęte w pięknych, oryginalnych i zapadający w pamięci formach. Artemide obejmuje zarówno klasyczne, jak i nowoczesne projekty, o szerokim zakresie zastosowań – od mieszkalnych po komercyjne. Spotkamy je w teatrach, muzeach, kinach, restauracjach, przestrzeniach biurowych, hotelach, szpitalach.

Oświetlenie podążające za rytmem życia
Misją Artemide jest tworzenie produktów, które łączą w sobie design, technologię i emocje oraz dostarczanie najlepszych i konkurencyjnych rozwiązań oświetleniowych, zawsze dostosowanych do współczesnych potrzeb i trendów. Firma znana jest z kultowych lamp, takich jak Tizio, Tolomeo, Eclisse. Produkty te stały się ponadczasowymi klasykami. Prawdziwymi ikonami stylu, produkowanymi regularnie od dziesięcioleci. Poza lampami stołowymi i biurkowymi jej ofertę rozszerzają równie wyjątkowe lampy ścienne, sufitowe i wiszące – Logico, Pirce, czy Ameluna. W swoich projektach marka umiejętnie przeplata nowoczesność i klasykę. Doskonale lawiruje pomiędzy prostotą, surowością, a niewymuszoną, aczkolwiek szykowną elegancją. Dzięki temu jej oświetlenie jest zawsze świeże, aktualne i niepodatne na upływ czasu. Twórczość włoskiego producenta nagradzano wielokrotnie. Artemide ma na swoim koncie m.in. nagrodę Compasso d’Oro, European Design Prize, Red Dot Design Award, czy IF Design Award.

Artemide na ścieżce zrównoważonego rozwoju
Świadomość działań Artemide stale rośnie. Marka stopniowo, z coraz to większym zaangażowaniem wkracza na ścieżkę zrównoważonego rozwoju środowiskowego i społecznego. W 2019 r. firma dołączyła do inicjatywy United Nations Global Compact. W 2021 r. ograniczyła z kolei emisję gazów cieplarnianych o niemal połowę, biorąc pod uwagę wyniki z 2017 r. Aktywna postawa w ostatnim czasie zaowocowała również przyznaniem firmie wielu istotnych certyfikatów, w szczególności ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001.

Strona internetowa producenta: www.artemide.com
W przypadku zainteresowania produktem marki ARTEMIDE prosimy o kontakt: [email protected]
Brak wyników wyszukiwania.